13. Nöropsikiyatri Günleri 13 Kasım'da Başlıyor

Türk Nöropsikiyatri Derneği'nin her yıl düzenlemekte olduğu Nöropsikiyatri Günleri’nin on üçüncüsü bu yıl 13,14,15 Kasım 2020 tarihlerinde COVID-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak  gerçekleşecektir. Toplantımızın ana eksenini, bu kez “Yaşlılığın Nöropsikiyatrisi” oluşturacaktır.

Yaşın ilerlemesiyle gelen bilişsel değişiklikler,  uyku ve hareket bozuklukları gibi tıbbi durumlara yönelik tanı, koruyucu ve tedavi edici girişimlerin yanı sıra,  günlük hayatın içinde karşımıza çıkan, ileri yaş grubuna özgü tıbbi aciller ya da adli sorunları da tartışacak, bununla birlikte yaşlanmanın getirdiği ustalık ve bilgeliğe felsefi, tarihi, sanatsal perspektiflerden bakmaya çalışacağız.

Yaşlı nüfusun hızla artmasına paralel olarak nöroloji ve psikiyatrinin kesişim alanında giderek daha geniş bir yeri kaplayan bu sorunları  “Yaşlılığın Nöropsikiyatrisi” teması altında;  hem teorik planda tartışmayı,  hem de tanı ve tedavideki yeni gelişmeleri, değerli hocalarımızın katkılarıyla zenginleştirerek konuşmayı planladığımız bu toplantıya vereceğiniz destekle kendimizi daha güçlü hissedeceğiz.

13. Nöropsikiyatri Günleri’nde buluşmak dileğiyle,

 

Kongre Başkanı

Doç. Dr. Betül Yalçıner

Türk Nöropsikiyatri Derneği Başkanı

 

13 Kasım 2020 Cuma günü başlayacak olan  13. Nöropsikiyatri Günleri bilimsel programı yayınlandı.

Programı PDF formatında görüntülemek için tıklayınız.

 

SEMPOZYUM KAYIT FORMU

13.Nöropsikiyatri Günleri’ne dernek bursu ile katılımın sağlanması için aşağıdaki bu bağlantıdaki formun 12 Kasım günü 17.00 a kadar doldurulması yeterlidir.

 

 webinar13uncu-noropsikiyatri-gunleri

Duyurular

Özlem ve Saygıyla Anıyoruz