Türkiye Psikiyatri Derneği Yıllık Toplantısı Ve Klinik Eğitim Sempozyumu'nun 19.'Su Bu Yıl 6-9 Mayıs'ta Kuşadası'nda

Değerli meslektaşlarımız,
Türkiye Psikiyatri Derneği 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu her yıl olduğu gibi bu yıl da gerek uzmanlar gerek asistanlar için dopdolu bir eğitim şöleni olarak hazırlanıyor.

Meslektaşlarımızın geribildirimleri ve talepleri dikkate alınarak klinisyene yönelik olarak hazırlanacak onlarca eğitici etkinlik bizleri bekliyor.

Ağırlıklı olarak Çalışma Birimlerimizden gelecek önerilerle oluşacak bilimsel programda çok çeşitli formatta eğitim etkinlikleri yer alacak. Kurslar, 10 Soruda Bir Konu, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız, Uzmanla Buluşma oturumları, Münazara, Geçen Yılın En Önemli Araştırmalarından Bilgiler bu etkinliklerin bazıları…
Bu oturumlara ek olarak Sempozyumun niteliğini daha da yükseltecek eğitim etkinlikleri de gerçekleştirilecektir. Bu yıl beşinci yılına giren sürekli eğitim-sürekli mesleki gelişim dergimiz Psikiyatride Güncel’in yeni sayılarının etkileşimli sunumlarından oluşan Olgular ve Sorularla Psikiyatride Güncel oturumları, yoğun gereksinim duyulan ve önemli üç konuyu Sempozyum’a getirecek:  

  • Cinsel sorunlar ve cinsel işlev bozuklukları
  • Anksiyete bozukluklarının tedavisine çok yönlü bakış
  • Psikiyatride acil

Zor olgularda tedavi yaklaşımları konunun uzmanları tarafından, olgu örnekleriyle ve etkileşimli oturumlarla Sempozyum’da olacak. Hem de klinisyenin sık karşılaştığı 4 konuda: 

  • Bipolar bozukluk tanılı zor olgularda tedavi
  • Şizofreni tanılı zor olgularda tedavi
  • Depresyon tanılı zor olgularda tedavi
  • Alkol ve madde kullanım bozukluğu olan zor olgularda tedavi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da TPD Mesleğe İlk Adım Bursu alarak Sempozyuma katılacak genç uzmanlık öğrencilerine Mesleğe İlk Adım Programı ile gereksinim duyacakları birçok konuda eğitim verilecektir.

TPD Yıllık Toplantısının önemli bir işlevi de Çalışma Birimlerinin üyeleriyle yüz yüze toplantılar yapması ve çeşitli konularda eğitim, araştırma ve diğer birçok konuda planlamaları ortaya çıkarmasıdır. Tüm üyelerimizi ilgi duydukları alanlarda Çalışma Birimlerine üye olmaya ve Sempozyum sırasında gerçekleştirilecek Çalışma Birimi toplantılarına aktif katılmaya davet ediyoruz. 

Sempozyumda her yıl olduğu gibi “Kongre Destekleme Bursu”, “Araştırma Bildiri Ödülü” ve “Araştırma Projesi Teşvik Ödülü” gibi olanakların varlığını hatırlatmak isteriz.
Tüm meslektaşlarımızı bir eğitim şöleni olacak TPD 19. Yıllık Toplantısı ve Klinik Eğitim Sempozyumu’nu hep birlikte oluşturmak üzere özellikle Çalışma Birimleri üzerinden önerilerde bulunmaya ve yaratıcılıklarıyla Sempozyum’u zenginleştirmeye davet ediyoruz.

Muhteşem Efes’in yanı başında Kuşadası’nda 6-9 Mayıs 2015’te buluşmak dileğiyle…

Prof. Dr. Simavi Vahip   
Türkiye Psikiyatri Derneği  
Genel Başkanı    

Prof. Dr. M. Murat Demet
Bilimsel Toplantılar Düzenleme Kurulu
Başkanı

Duyurular

Vaka Tartışmaları 2017/3